Modern gıda perakendesinin temsilcisi konumundaki derneğimizin üyeleri, 30 Mart Salı günü düzenlenen Genel Kurul’da bir araya gelerek yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyelerini seçtiler. 2019-2020 yıllarında Yönetim Kurulu Başkanı olan BİM İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Başkanı Galip Aykaç, yeni dönemde de aynı görevine seçildi. Yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları olarak Migros İcra Başkanı Özgür Tort ve Özay Hukuk Direktörü Merter Özay görev alacaklar.

Genel Kurul’da 2021 – 2023 dönemi için dernek organlarına seçilen isimler şöyle oldu:

Sektörel Sorunlar Proaktif Yaklaşımla Öngörülüp, Çözümler Geliştirilecek
GPD’nin, Yönetim Kurulu’nun yönlendirmeleri ve üyelerinin destekleriyle pandemi döneminde de çok önemli bir sınavdan başarı ile çıktığını belirten Galip Aykaç, başarılı çalışmaların ve öncü faaliyetlerin yeni dönemde de artarak süreceğini ifade etti. Aykaç, “210 milyar TL’lik ciro ve Türkiye’nin her şehrinde yaklaşık 40 bin satış noktasında 425 binin üzerinde istihdam oluşturan derneğimiz (GPD) üyelerinin katkılarıyla sektörümüzün önemli bir kuruluşu konumuna gelmesi için büyük çaba sarf etti. Bu başarıya hep birlikte ulaştık. Önümüzdeki dönemde de çalışmalarımız aynı heyecan ve özveriyle devam edecek. Bu vesileyle derneğimize ve sektörümüze katkı sağlayan tüm üyelerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.
Pandemi döneminde sektörün çok önemli bir rol üstlendiğine değinen Aykaç, “Derneğimiz ve sektörümüz için 2020 yılı oldukça yoğun ve yeni gündemlerle dopdolu geçti. Tüm dünyanın COVID19 ile mücadelesi verdiği bu zorlu dönemde, gıda perakendesi çalışanları canla başla çalışarak halkın ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanmasını sağladılar. 2021 yılına yeni umutlarla başladığımız bu dönemde, başta halk sağlığının korunmasını hedefleyerek tüm operasyonlarımızı en verimli şekilde sürdüreceğimize, bu yolla hem sektörümüze hem de ülke ekonomimize önemli fayda sağlayacağımıza inancımız tam” dedi.
Derneğin gücünü üyelerinden aldığını ve bu güçle sektörel sorunların hızlıca tespit edilip çözümler geliştirildiğini ifade eden Aykaç, “Derneğimiz 2021 yılında da üyelerinin ve sektörün faydasına katkı sağlayacak çalışmalarını sürdürecek. Üyelerimizin ve sektörün yaşadığı sorunları ve mevzuat, operasyon, istihdam, insan kaynakları, verimlilik gibi pek çok alanda yaşanan sıkıntıları, tüm paydaşlarla bilgi alışverişini sağlayarak çözüme ulaştırma yönünde proaktif çalışmalarımız devam edecek” dedi.