Yılın başından bu yana açtığı yeni şubelerle 200’ün üzerinde restorana ulaşan Tavuk Dünyası, Şekerpınar’daki üretim tesisine ek olarak Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) faaliyet gösterecek olan ikinci üretim tesisinin temelini attı.

Kuruluşundan bu yana 7 yıllık süreçte, kesintisiz büyümesini sürdüren Tavuk Dünyası, 2018 yılını Türkiye’nin farklı şehirlerinde açtığı 38 yeni restoran ve %55’lik bir büyüme oranıyla kapatmıştı. Şirket, 2019 yılının başından bu yana lezzet noktaları haritasına eklediği yepyeni restoranlarla birlikte Ekim 2019 itibarıyla Türkiye’nin 50 şehrinde 204 şubeye ulaştı.
Yurtiçinde giderek artan restoran sayısıyla birlikte, özellikle lojistik operasyonunu daha verimli hale getirmek üzere İstanbul Şekerpınar’daki üretim tesisine ek olacak şekilde Ankara Başkent OSB’de devreye alınacak ikinci üretim tesisinin temellerini atan şirket, yeni hedeflerle yoluna devam ediyor. 2020 Nisan ayı sonunda faaliyete geçirilmesi planlanan üretim tesisi, 9 bin metrekare arsa üzerinde 6 bin 147 metrekarelik inşaat alanından oluşuyor.

Yılda 20 Milyondan Fazla Müşteri Ağırlıyor
Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, Ankara’da faaliyete geçirilecek olan üretim tesisi konusunda şunları söyledi: “Ödüllü lezzetlerden oluşan zengin menümüzü, herkesin kendini iyi hissedebildiği bir restoran atmosferinde uygun fiyatlara sunuyor ve yılda 20 milyondan fazla müşterimizi ağırlıyoruz. Yılın başından bu yana açtığımız 31 yeni şubemizle şu anda Türkiye’nin 50 şehrinde restoranlarımız bulunuyor. Gerek büyüme hedeflerimiz kapsamında gerekse de lojistik operasyonumuzu daha verimli hale getirmek üzere Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni bir üretim tesisinin faaliyete geçmesi için çalışmalarımıza başladık ve ikinci tesisimizin temelini attık. Bu üretim tesisimizi de en kısa zamanda devreye alacak olmanın heyecanı içinde yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.”